Меблі нас оточують у будь-якому житловому просторі, вони забезпечують комфорт, домашній затишок. Незважаючи на різноманітність предметів, практично всі вони мають один спільний елемент – меблева ручка. За допомогою цього пристосування здійснюється відкривання та закривання окремої частини меблів. Найчастіше готові вироби продаються вже з ручками, що максимально підходять під їхній зовнішній вигляд. Однак коли меблі робляться під замовлення, то купувати ці деталі доводиться окремо.
Сучасний ринок меблевих аксесуарів пропонує велику різноманітність варіантів для предметів різного призначення. Вони відрізняються розмірами, стилями, формами. Наприклад, ручки для кухонних меблів мають бути максимально простими, міцними, зручними у експлуатації. Тут не стільки важливий їхній зовнішній вигляд, скільки функціональність. А ось ручки для дитячих меблів мають бути не тільки красивими, а й високонадійними, оскільки діти часто неакуратні у поводженні з такими предметами. Меблеві ручки для шаф слід вибирати з урахуванням дизайнерських особливостей кімнати, оскільки вони зазвичай розташовуються на найвиднішому місці у вітальні, спальні.
Важливий момент при виборі цього типу фурнітури – розміри ручок для меблів. Професіонали їх визначають за міжосьовою відстанню гвинтів, за допомогою яких деталь прикріплюється до меблевого фасаду. Тут існують стандарти - 32 мм, 96 мм, 128 мм та ін. З цього питання краще проконсультуватися з фахівцями.
Види і типи меблевих ручок
Стикаючись з вибором фурнітури вперше, у покупців виникають складнощі, адже зовні може сподобатися досить багато варіантів, але важко зупинитися на чомусь одному. Усі різні за формою, стилем виконання, матеріалом, і, щоб не шкодувати про покупку, важливо розбиратися у цьому питанні. Нижче ми перерахуємо основні моделі, детально розглянемо кожну з них:
скоба;
профіль;
кнопки;
краплі;
кільце;
раковини;
рейлінги;
ретро.
Ручка скоба: головні особливості
Цей тип меблевих ручок є найпопулярнішим, найпоширенішим. Це пояснюється їхньою практичністю, зручністю експлуатації, оптимальним поєднанням ціни-якості. Ручка скоба добре підходить для різних типів меблів, її можна назвати універсальною. Це красиві, сучасні ручки для меблів, що користуються великим попитом.
Дана ручка для меблів – класика, якій більшість віддає перевагу, вона вражає розмаїттям дизайнерських рішень та розмірів. Сучасний ринок ручки скоби пропонує для різних типів меблів, у асортименті відомих виробників ви знайдете моделі для невеликих, компактних шухлядок та для меблів величезних розмірів.
Переваги цього типу фурнітури – надійність, довговічність, тому багато хто віддає перевагу йому. Щодо колірного рішення, то воно також досить різноманітне, завдяки чому кожен зможе підібрати його під відтінок меблевого виробу, щоб обстановка виглядала гармонійною та привабливою. Особливу увагу зверніть на необхідний розмір ручки, щоб вона максимально підходила під габарити ваших меблів. У цьому питанні краще звернутися за консультацією до фахівця-мебляра, який допоможе у виборі фурнітури.
Ручка профіль: особливості та різновиди
Цей тип меблевих ручок має другу назву – інтегровані. Це чудова альтернатива стандартним ручкам, вона надає виробам футуристичного вигляду. Такі моделі відрізняються обтічністю, гармонійно поєднуються з мінімалістичним дизайном інтер'єру, це чудовий вибір для приміщень у стилі хай-тек. Ручка профіль відрізняється гладкою поверхнею, тут немає додаткових декоративних деталей. Дана фурнітура проста у монтажі, вона пригвинчується до задньої стінки або ставиться у фрезерований торець фасаду. Другий тип, виходячи з особливостей кріплення, так і називають – ручки торцеві.
Ця фурнітура вигідно вирізняється універсальністю використання, вона підходить під різні типи меблів. Крім традиційних розмірів, алюмінієві ручки бувають довжиною 3-4 метри, що надає можливість зробити необхідний відрізок під будь-який фасад. Ще однією перевагою цих меблевих ручок є їхня порівняно невисока вартість, що робить їх доступними, вигідними у придбанні. Це практичне, функціональне доповнення, яке надійно прослужить довгі роки, не вимагаючи ремонту, заміни.
Меблеві ручки умовно можна поділити на два типи:
врізні;
накладні.
Вони дещо різняться за видом кріплення, їхні особливості ми розглянемо далі, щоб вам легше було визначитися з вибором найкращого варіанту.
Врізні меблеві ручки
Зараз багато хто намагається зробити непомітними дрібні функціональні деталі, тому попит на врізні ручки зростає. Їхня особливість у гармонійному поєднанні з поверхнею, не виходячи за її межі. Ці ручки широко використовують для шаф за типом купе, розсувних дверей, інших предметів, що знаходяться у вузьких проходах. Застосування врізних ручок допомагає заощадити простір, зробити його більш комфортним.
Цікавлячись купівлею цього типу фурнітури, ви можете побачити такі назви: "приховані ручки", "втоплені ручки", "потаємні", проте це не зовсім коректні ототожнення. Вибирати їх слід ретельно, з урахуванням особливостей меблевих виробів, за міжосьовою відстанню гвинтиків, якими врізна ручка прикріплюється до фасаду предмета. Монтаж цього виду фурнітури не такий складний, як може здатися спочатку. Однак під ручку потрібно фрезерувати отвори у фасаді, їхня форма залежить від формату меблевої ручки. Кольорові рішення цих ручок різноманітні, що дає змогу підібрати фурнітуру практично під будь-який відтінок меблів, гармонійно поєднуючи їх один з одним. За формою вони можуть бути прямокутними, круглими, овальними.
Накладні меблеві ручки
Для тих, хто шукає простіші, практичніші рішення, хорошим вибором стануть накладні ручки. Вони не потребують складного монтажу, там немає необхідності у фрезеруванні фасаду, встановлення досить просте, що не вимагає особливих зусиль. Ручки цього типу мають ту саму перевагу, що врізна фурнітура, вони практично непомітні на поверхні, видно лише невеликий виступ. Накладні ручки є чудовим варіантом для інтер'єрів у мінімалістському стилі, хай-тек, роблячи меблі акуратними, привабливими зовні.
При виборі інтегрованих ручок для меблів слід враховувати їхні розміри, щоб гармонійно поєднувалися з габаритами виробу. Тут важливу роль відіграє міжосьова відстань, яка може бути різною залежно від моделі, формату накладної ручки. Вона може бути виготовлена під будь-який стиль, рясніє безліччю колірних відтінків, що робить таку фурнітуру вигідною у експлуатації. За ціною це оптимальний варіант, що не вимагає занадто великих витрат, тому він користується високим попитом у любителів красивих, акуратних предметів меблів. Це надійна, довговічна фурнітура, яка слугуватиме вам багато років.
Маленькі меблеві ручки
Фурнітура має бути доповненням до предметів інтер'єру, функціональною їхньою прикрасою, стриманим, але помітним акцентом. Для цього багато хто вибирає маленькі ручки для меблів, що приваблюють своєю вишуканістю, акуратністю. Сучасний ринок меблевої фурнітури радує різноманіттям цих варіантів, завдяки якому можна підібрати ідеальний варіант під будь-який предмет. Нижче розглянемо основні типи маленьких меблевих ручок, широко представлених у асортименті.
Ручки кнопки
Чудовим рішенням для легких меблевих фасадів можуть стати ручки кнопки, що вирізняються своєю компактністю, акуратністю, простотою встановлення. Ця фурнітура прикріплюється до фасаду за допомогою одного болта. Круглі ручки відмінно підходять для шаф, міжкімнатних дверей, вони універсальні у плані використання. Поворотні ручки кнопки можна встановлювати навіть на вхідних дверях, щоправда, у якості замка на них не варто занадто розраховувати.
Фурнітура цього типу досить проста та різноманітна у плані дизайнерських рішень, її легко прикріпити. Однак вона вимагає до себе акуратного поводження, може не витримати занадто різких, сильних рухів. Це чудовий бюджетний варіант, що приваблює своєю функціональністю, універсальністю.
Дані ручки виготовляються з різних матеріалів:
дерево;
пластмаса;
метал.
На це слід звертати увагу під час купівлі, оскільки від міцності матеріалу залежить довговічність виробу.
Ручки краплі
Яскравий приклад красивих декоративних ручок, що поєднуються з фасадами з будь-яких матеріалів, включно з пластиком, деревом. Серед особливостей ручки краплі витонченість, оригінальність, вона привертає увагу своєю подовженою формою, яка внизу трохи розширюється. Цей тип фурнітури складно назвати повнофункціональним, це, скоріше, цікава прикраса, ніж ручка для повсякденного користування. Такі декоративні елементи досить різноманітні у плані дизайнерського рішення, поширені також ручка петля, ручка сережки, вони оригінально прикрасять домашні меблі.
Ручка крапля відмінно поєднується з класичним стилем, вона здатна підкреслити його велич, розкішність. Таку фурнітуру гідно оцінять люди з бездоганним почуттям смаку, які люблять все оригінальне, вишукане, гармонійне. З цієї причини її часто використовують у виготовленні елітних меблевих виробів, щоб прикрасити, виділити їх на тлі інших, викликати захоплення. Вартість цих ручок відповідає їхньому рівню, це не надто бюджетний варіант, але витрачені на них кошти цілком виправдані. Сучасний ринок готовий запропонувати великий вибір таких варіантів, зокрема й шкіряних ручок, які мають особливо ефектний вигляд.
Ручки кільця
Ще один тип оригінальної меблевої фурнітури – ручки кільця, вони монтуються на спеціальну декоративну основу. Найчастіше такі деталі робляться з металу з обробкою під старовину, тому зовні виглядають аристократично, розкішно. Це чудовий вибір для інтер'єрів у класичному стилі, здатний підкреслити ваш бездоганний смак. Ручки кільця потребують акуратного поводження, за цим потрібно стежити, щоб випадково не пошкодити поверхню меблевих виробів.
Цей різновид фурнітури підійде далеко не всім, він не настільки різноманітний у плані колірних рішень, однак це не завадить вам підібрати оптимальний варіант, який гармонійно поєднується з домашніми меблями. Вартість таких виробів вища, ніж звичайних ручок, проте виглядають вони ефектніше, мають довгий термін служби, високу міцність та надійність. У каталозі нашого інтернет-магазину ви зможете ознайомитися з усім асортиментом фурнітури цього типу.
Ручки мушлі
Чудовий спосіб ексклюзивно прикрасити домашні меблі – використовувати ручки раковини. Це досить рідкісний тип фурнітури, який можна знайти лише у спеціалізованих магазинах, тому він має особливо привабливий вигляд. Такі меблеві ручки поєднують у собі неординарний дизайн та практичність, вони не виступають надто сильно за межі фасаду, тому мають вельми акуратний вигляд. Це чудовий вибір для меблів у вітальні, спальні, робочому кабінеті, ручки мушлі доповнюють інтер'єр своєю незвичністю, вишуканістю. Вони представлені у різних розмірах та колірних рішеннях.
Ручки рейлінги
Вельми привабливо на меблевих виробах виглядають ручки рейлінги, вони вважаються підвидом скоб. Але така фурнітура не вигнута, між горизонтальною поперечиною та кріпильними ніжками ручок утворюється прямий кут. Сучасний ринок меблевої фурнітури пропонує безліч варіацій моделей цього типу. Наприклад, поперечна перекладина не обов'язково повинна закінчуватися за рівнем ніжок, вона може бути винесена за їхні межі.
Ручки рейлінги можна кріпити горизонтально та вертикально, залежно від вимог, особливостей меблевих виробів. Великим попитом користуються довгі ручки, вони мають ефектний вигляд, звертають на себе увагу, це чудовий варіант для великих предметів меблів. Ручки рейлінги також радують своїми різноманітними дизайнерськими виконаннями, що дає змогу підібрати їх під особливості конкретних виробів. У асортименті сучасних виробників широко представлені великі ручки, які відмінно підходять до габаритних меблів. У нашому каталозі ви можете ознайомитися з усіма варіантами цього типу фурнітури та замовити найкращий. Усі вони виконані з високоміцних, довговічних матеріалів.
Пластикові ручки
Одним із найпоширеніших варіантів матеріалів для виготовлення меблевих ручок є пластик. Він абсолютно нешкідливий, досить міцний та практичний. Пластикові ручки мають широку сферу використання, вони відмінно поєднуються з різними матеріалами меблів, мають гарний вигляд на виробах з дерева, ДСП. Це чудовий варіант ручок для дитячих меблів, що приваблює своєю простотою, практичністю, функціональністю. У асортименті сучасних виробників широко представлені кольорові ручки, ручки цифри, тому ви легко підберете цікавий варіант під будь-який тип меблевих виробів.
Окремо слід відзначити пластикові ручки Poliplast, цей італійський бренд добре зарекомендував себе на ринку, його продукція досить надійна, має тривалий термін служби. За своїми характеристиками використовуваний пластик нічим не поступається іншим матеріалам, перебуває у середньому ціновому сегменті, тому користується великим попитом. Пластикові меблеві ручки вражають розмаїттям форм, дизайнерських, колірних виконань, з їхньою допомогою можна оригінально прикрасити будь-який предмет. Така фурнітура матиме гарний вигляд на кухні, у спальні, дитячій, вітальні, якщо її грамотно поєднувати з меблевим фасадом.
Ручки зі стразами
Любителі всього оригінального, елегантного не залишаться байдужими до меблевих ручок зі стразами. Це чудовий спосіб зробити свої меблі більш привабливими, ексклюзивними. Такі дизайнерські ручки коштують дорожче звичайних, але їхня зовнішня краса цілком виправдовує фінансові витрати. Дана фурнітура досить різноманітна, має великий попит у любителів незвичайних речей, проте вимагає до себе дбайливого до себе ставлення. На сучасному ринку широко представлені італійські ручки зі стразами, вони є втіленням особливого шарму, притаманного цій європейській країні.
Дизайнерські ручки для меблів з камінням Swarovski – показник гарного смаку та добробуту, вони мають особливо ефектний вигляд у класичному інтер'єрі. Ця фурнітура належить до розряду елітних, вона виготовляється з висококласних матеріалів, буває різних форм, розмірів, що дає змогу ідеально підібрати її під певні меблеві вироби. Не менш привабливі також ручки з керамічними вставками, це акуратний, елегантний, функціональний елемент. Якщо ви хочете оригінально прикрасити свій домашній інтер'єр, надати йому родзинку, то ручки зі стразами – відмінний вибір для таких цілей.
Керамічні ручки
Оригінальним способом функціонально прикрасити домашні меблі є використання керамічних ручок, вони вражають своїми химерними формами, цікавими візерунками. Особливо ефектний вигляд мають порцелянові ручки, вони вельми незвичайні, завжди привертають до себе увагу. Керамічні ручки краще використовувати для меблів, які не надто часто експлуатуються, оскільки вони не дуже стійкі до фізичних впливів, механічних пошкоджень. Це чудовий декоративний елемент, але досить крихкий, що слід враховувати під час купівлі цієї фурнітури.
В основі таких ручок зазвичай метал, що гармонійно поєднується з елементами кераміки, тому за умови акуратної експлуатації вони слугуватимуть вам досить довго. Великим попитом користуються квадратні ручки, вони стануть гарною прикрасою сучасних меблевих виробів. У каталозі ви можете ознайомитися з різноманітністю таких варіантів.
Дерев'яні ручки
Меблеві ручки з дерева – не настільки часте явище у побуті сучасної людини, оскільки вони потребують особливого догляду, з часом можуть розсихатися, що негативно впливає на їхні експлуатаційні якості. Однак слід відзначити привабливий зовнішній вигляд дерев'яних ручок, вони мають оригінальний, свіжий та природний вигляд. Щоправда, для підтримання їхнього гарного вигляду слід періодично проводити процедуру покриття лаком, а це додаткові витрати, які окупляться з лишком.
Дерев'яні ручки вирізняються своєю простотою, акуратністю, вони можуть бути різних колірних рішень та розмірів, що дає змогу вибрати найбільш підходящий варіант під особливості домашніх меблів. У каталозі нашого інтернет-магазину можна вибрати якісні, надійні меблеві ручки з дерева від найкращих виробників. Ця фурнітура прослужить вам багато років, не втрачаючи своєї зовнішньої привабливості.
Ретро ручки
Чудовий спосіб незвично прикрасити свій інтер'єр – використовувати речі під старовину. Можливо, на перший погляд це здасться старомодним, проте має вельми привабливий вигляд, якщо грамотно використовувати вінтажні елементи. У цьому плані ретро ручки – незамінна деталь, що створює особливу атмосферу затишку і тепла. Старовинні ручки вражають своїм дизайнерським виконанням, вони можуть мати оригінальні візерунки, химерні форми, більше виконують естетичну роль, ніж є функціональним елементом.
Вінтажні ручки є ексклюзивними виробами, тому їхня ціна трохи вища за звичайну фурнітуру. Це чудовий варіант для тих, хто цінує елегантність, оригінальність, естетичність. Ця фурнітура має безліч варіацій у плані дизайну та розмірів. З усіма ви можете ознайомитися у нашому каталозі, де підберете найкращий варіант під особливості свого інтер'єрного стилю. Це виключно високоякісна, зовні приваблива меблева фурнітура.
Основні стилі меблевих ручок
Під час вибору меблевої фурнітури важливо враховувати стиль, у якому вона виготовлена. Навіть такі дрібні деталі, як ручки, мають гармонійно поєднуватися з дизайном меблів, щоб не виділятися на загальному тлі, а красиво доповнювати. Сучасні виробники меблевої фурнітури пропонують широкий вибір виробів у різних стильових виконаннях:
класика;
мінімалізм;
хай-тек;
кантрі;
лофт;
модерн;
прованс;
античні;
дитячі моделі.
Усі вони мають певну родзинку, яка найкраще виглядатиме у певному інтер'єрі. Кольорові рішення можуть бути найрізноманітнішими: від класичних відтінків до золота, срібла, у виборі покладайтеся на свій смак, особисті переваги. Ми гарантуємо високу якість товарів, представлених у цьому інтернет-магазині.